На сьогодні Всесвітньою організацією охорони здоров’я спалах COVID-19 визнаний пандемією, тобто епідемією, що характеризується найбільшим поширенням на території багатьох країн та контингентів.

12 березня згідно постанови Кабінету Міністрів України оголошено карантин. Зважаючи на те, що відбувається з коронавірусом у світі, зважаючи на стрімке поширення захворювання, єдиний спосіб запобігти активному розповсюдженню коронавірусу на території України – соціальна дистанція сьогодні. Не завтра. Сьогодні. Це означає, що якомога більшій кількості людей необхідно залишатися вдома, в ізоляції. Без крайньої необхідності не покидати свою домівку, не виїжджати з міста. Кардинально обмежити своє перебування у людних місцях, тим паче, у лікувальних закладах.

Профілактичні заходи є ключовими, і вони є однаковими як для сфери охорони здоров’я, так і для населення вцілому.

Найбільш ефективними профілактичними заходами для населення є:

  • часта обробка рук: спиртовмісним антисептиком, якщо руки візуально не забруднені або милом і водою, якщо руки брудні (не менше 40 секунд);

  • уникати торкання очей, носа, рота;

  • респіраторна гігієна та етикет кашлю: кашель або чхання в зігнутий лікоть або хустинку з її утилізацією в подальшому;

  • носіння медичної маски, ЛИШЕ ПРИ НАЯВНОСТІ РЕСПІРАТОРНИХ СИМПТОМІВ і виконання гігієни рук після зняття і утилізації маски;

  • підтримання соціальної дистанції (не менше 1,5 м.) від осіб з респіраторними симптомами.

Якщо, Ви перебували у країнах і регіоні, де зафіксовано коронавірус, або контактували з ймовірно зараженим на COVID-19 в Україні, негайно радимо Вам самоізолюватися на 14 днів та при наявності таких симптомів як лихоманка, кашель, утруднене дихання, біль у горлі, звертатися за телефоном до свого сімейного лікаря або дзвонити 103.

Увага! Коронавірус!Головний лікар КНП «Старосинявський ЦПМСД»

Надія Ананьєва