27 вересня 2019 р. у вестибюлі КНП «Старосинявський ЦПМСД» була проведена акція «Виміряй свій тиск – скажи інфаркту НІ !!!», приурочена до Всесвітнього дня серця, що відмічається 29 вересня.

Загалом у цій акції взяло участь майже 60 осіб, і з них у понад 15 осіб вперше виявили артеріальну гіпертензію. В однієї людини під час вимірювання артеріального тиску виявлено гіпертонічний криз, надана невідкладна медична допомога, призначене лікування.

Пацієнти з підвищеним тиском отримали консультацію сімейного лікаря та необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали щодо артеріальної гіпертензії (пам’ятки, щоденники контролю артеріального тиску та ін.). Жителі Старосинявської ОТГ були задоволені проведеною акцією.

Серцево-судинні захворювання залишаються основною причиною смерті: вони щорічно забирають 17,5 млн. людських життів.

Артеріальна гіпертензія — це стабільно підвищений артеріальний тиск від 140/90 мм, дуже поширене захворювання в Україні та світі — ним хворіють близько 30% населення.

Артеріальна гіпертензія дає ускладнення — інфаркти, інсульти. Більша половина смертності від серцево-судинних захворювань припадає саме на ускладнення гіпертонічної хвороби. Проблемним є те, що пацієнти не знають про підвищений тиск, бо часто симптомів немає ніяких. Але якщо є біль голови в потиличній ділянці, головокружіння, дискомфорт в ділянці серця, серцебиття, аритмія — ці симптоми мають насторожити, і пацієнт повинен звернутися до свого сімейного лікаря і виміряти свій тиск.

Тиск потрібно вимірювати всім,Бо виявляється підвищений артеріальний тиск і в молодих осіб. Коли у дітей до 12 років тиск більше як 110/70 — це повинно насторожити будь-якого сімейного лікаря. А молодь наша зараз дуже має підвищений тиск. Це пов’язано з неправильним харчуванням, з надмірним вживанням солі, курінням, низькою фізичною активністю, а також велике значення має спадковість. Тому є таке неписане правило — за кожним візитом до сімейного лікаря потрібно виміряти артеріальний тиск усім.

Потрібно пам’ятати, що вчасно виявлене захворювання, правильне лікування та виконання усіх рекомендацій лікаря дає змогу уникнути ускладнень і, таким чином, зберегти здоров’я. Для ефективної профілактики гіпертонічної хвороби потрібно систематично відвідувати свого сімейного лікаря, контролювати артеріальний тиск і, таким чином, уберегти себе від інфаркту та інсульту!