Серед численних негативних факторів одним з найбільш значних по поширеності на сьогоднішній день є паління вагітної жінки., в тому числі пасивне ( вдихання цигаркового диму, що випустив , той хто палить). Шкідлива дія паління на стан плоду доведена абсолютно. Цигарковий дим являє собою складну суміш більше 400 хімічних речовин, з них – формальдегід, синільна кислота, аміак та інші – небезпечні для здоров’я.

Найбільш чутливі до дії продуктів метаболізму нікотину центральна нервова система, ендокринна та імунна системи, ті в основному забезпечують життєдіяльність організму людини.

До речі пасивне паління не менш небезпечне, ніж активне. В організм пасивного курця попадає практично стільки ж шкідливих речовин, скільки і в організм самого курця. Співробітники Університета Сан-Дієго в Каліфорнії дослідили, що малюки чутливі до дії шкідливих речовин, що є у цигарковому диму, навіть у випадку, якщо батьки виходять для паління з приміщення.

Виявилося, що шкідливі речовини повертаються разом з ними. Вміст нікотину в крові у дітей з домашнім курцем в 14 р аз більше, ніж у малюків , чиї родичі не мають цієї згубної звички, і у 8 разів більше норми навіть там,де батьки виходять з цигаркою за двері. Ймовірно, шкідливі речовини затримуються у волоссі і на одежі, потім попадають у повітря житлових приміщень.

За даними іноземних досліджень встановлено, що :

  •  у дітей, матері, які палили під час вагітності, тривалість життя скорочується на 11,6 років;
  •  у дітей, у яких палить батько, тривалість життя скорочується на 8,3 роки;
  •  при наявності у дитини одного з батьків, що палить її інтелект на 10 років нище на 6,4 IQ; якщо палить і мама і тато інтелект на 8,8-15,0 IQ меньше , ніж у однолітків, батьки, яких не палять.;
  •  у дітей , батьки, яких палять ризик раннього (до 5 років ) виникнення злоякісних пухлин системи крові та головного мозку збільшений в 3,3 раза порівняно з дітьми . у яких батьки не курять.

Шановні майбутні мами і татусі, віднесіться з відповідальністю до здоров’я ваших майбутніх донечок та синочків.

Оксана Володимирівна Найко ,сімейний лікар Старосинявської АЗП/СМ