Міжнародний День розсіяного склерозу відзначається щорічно в останню середу травня. В 2019 році припадає на 29 травня. День розсіяного склерозу був встановлений з метою інформування населення про проблему захворювання. Розсіяний склероз або правильніше розсіяний енцефаломієліт – це хронічне прогресуюче захворювання центральної нервової системи.
Ця хвороба вражає мозок, зорові нерви, спинний мозок, що призводить до порушення відповідних функцій організму. Розсіяний склероз може проявлятись в будь – який період від 15 до 60 років. Жінки більш схильні до захворювання, ніж чоловіки. Хвороба не передається в спадок. У списку причин повної інвалідності у продуктивному періоді життя розсіяний склероз посідає третє місце після травм і ревматологічних захворювань.
Основні причини захворювання – віруси (кір, паротит, герпес, сказ, краснуха і ін.), які живуть роками в нервових клітинах, руйнують клітинний склад.
Факторами ризику можна вважати – порушений психоемоційний стан, аутоімунні захворювання, інфекційно-алергічні захворювання, судинні захворювання.
Спровокувати загострення може будь-яке захворювання, навіть ГРВІ, переохолодження і перегрівання, інсоляція, нервово-емоційні перевантаження.
Первинної профілактики що запобігає захворюванню не існує. Можна трохи вберегти себе від розсіяного склерозу або його рецидивів, якщо виключити будь інфекції, стреси, травми, операції, куріння.
Лікарі радять вести здоровий спосіб життя, що передбачає чергування й розумний розподіл навантажень та відпочинку і відмовитися від шкідливих звичок – алкоголю та паління.
Сімейний лікар